• cern

  103.
  ya büyük bir fiyaskoya ya da insanlığın yazıdan sonraki en büyük icadına imza atacak kuruluş. yer çekimi kuvveti çözümlenip bu kuvveti yok edecek bir sistem, cihaz oluşturulabilirse insanlık son derece ucuza uçan arabalarla tanışacaktır. uzaya roket atmak ise günlük rutin haline dönüşecek.
  ... gozlerinmeyhanesiisback
 • türkiye

  3646.
  ülkemizdir.

  her ne kadar biz avrupadaki veya pek çok uzak dünya ülkesindeki iyi şartlardan haberdar olsak da, biz türkler oralara gittiğimiz yine "türk" olarak değerlendirilmekte ve ona göre muamele görmekteyiz çoğu zaman.

  oradaki o üstün standartlar orada doğmuş olmak veya onlar gibi olmakla ulaşılabilir olmuş.

  evet belki ülkemiz bize çoğu zaman iğrenç bir hayat sunmakta, stres altında az gelir ve yaşam standardı ile bizim emeğimizi birilerinin sömürmesine izin vermekte, bizi duygularıyla yönlendirilen bir koyun sürüsü olarak kullanmaktadır.

  ancak şu da bilinmelidir ki, bizlerin görebileceği en iyi şey maalesef bu. çünkü biz türk olarak doğduk. biz doğuştan barbar olarak yaftalanmış, elindeki sopadan korkulan yırtıcı yaratıklarız pek çoklarına göre. buraya işte bu yüzden muhtacız. en azından hep beraber sürünüp gidiyoruz. ülkemizin kıymetini bu yüzden bilmemiz gerekir, daha iyisi olmadığı için bizlere.
  ... gozlerinmeyhanesiisback
 • mercedes benz

  261.
  resmi instagram hesabında bmw'yi takip eden alman otomobil üreticisi. takip ettiği resmi bmw hesabı ise mercedes-benz'i takip etmiyor. ayrıca aynı hesap poldiyi de takip ediyor.
  ... gozlerinmeyhanesiisback
 • yeni şeyler getiriyorum